Με έμπνευση από τις γαστρονομικές παραδόσεις της Μεσογείου, ο βραβευμένος με αστέρι Michelin chef Edgard Bovier και ο Vania Cebula είναι εδώ γι’ αυτό το καλοκαίρι από το Lausanne Palace στο ανανεωμένο Captain’s House gastronomy του Grand Resort Lagonissi, ενός από τα πιο εμβληματικά ξενοδοχεία της Αθηναϊκής Ριβιέρας. Το εστιατόριο ανοίγει τις πόρτες του ακόμα ένα καλοκαίρι και υποδέχεται τους επισκέπτες στον φιλόξενο χώρο του, με Ευρω
παϊκό αέρα, ειδυλλιακή θέα στη θάλασσα, φόντο τα μαγευτικά χρώματα του καλοκαιρινού ηλιοβασιλέματος και ζωντανή μουσική.
Οι δύο έμπειροι chef συναντώνται ξανά και συστήνουν το signature μενού τους, επαναπροσδιορίζοντας τα καλοκαιρινά πιάτα, με έμπνευση μεταξύ άλλων από τις γεύσεις της Ιταλίας, της Ελλάδας, της Γαλλίας και της Ελβετίας. Ο Edgard Bovier, διατηρεί ένα εντυπωσιακό ενεργητικό σε μερικές από τις μεγαλύτερες κουζίνες παγκοσμίως –Badrutt’s Palace και Suvretta House στο St. Moritz, Vendôme στο Μπαχρέιν, Chésery και Olden στο Γκστάαντ- και από το 2004 ηγείται της ομάδας του Lausanne Palace. Εκεί συναντάμε και τον Vania Cebula, από την Τεργέστη της Ιταλίας, ο οποίος επίσης ήρθε φέτος στο Captain’s House Gastronomy μεταφέροντας εικόνες και εμπειρίες από κορυφαία εστιατόρια σε Πάντοβα, -συμπεριλαμβανομένου και του Le Calandre, βραβευμένο με 3 αστέρια Michelin-, Λονδίνο, Παρίσι και Κρήτη.